Artykuł w sieci o jutubowych wideoesejach: spotkanie

spotkanie z wideoesistami (75’)
MODERATOR:   Jacek Wandzel GOŚCIE:   Daniel Netzel (Film Radar), Jonathan Burdett (Films&Stuff), BluShades
24.09 CZ 20.30 facebook, youtube WSTĘP WOLNY

Gdy już zobaczycie sobie wszystkie wideoeseje, które dla Was wybraliśmy i bez reszty wsiąkniecie w jutubowe bingowanie kanałów – prosimy, na chwilę się wyrwijcie się, byśmy spotkali się na wideoczacie i porozmawiali o fenomenie wideoeseju. O wyzwaniach czasów influencerów, hegemonii jutuba, sile perswazji wideoeseistyki, kryzysie krytyki i tym jak twórcy odnajdują się w natywnym dla sieci języku ironii i memów. Spotkanie poprowadzi Jacek Wandzel – krytyk, publicysta, programer Ars Independent, a będą z nami: Daniel Netzel (Film Radar), Jonathan Burdett (Films&Stuff) oraz BluShades.

Spotkanie odbędzie się wyłącznie w języku angielskim.

Wydarzeniu towarzyszy przegląd kanałów youtube: Artykuł w sieci o jutubowych wideoesejach: showcase.

Jacek Wandzel

Kurator gier wideo przy Ars Independent. Przyszły doktor gier na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu. Redaktor serwisu Ustatkowany Gracz. Wierny fan Chrisa Avellone’a, Hideo Kojimy, Yoko Taro i Shigesato Itoiego. Podobno maruda.

Daniel Netzel

Pisarz i redaktor mieszkający w Chicago. Prowadzi na jutubie kanał Film Radar, gdzie tworzy wideoeseje poświęcone filmowi. Pasjonat kina i wszystkich tematów z nim związanych.

Jonathan Burdett

Nieprzeciętny kinomaniak. Swoją miłością do filmu i telewizji dzieli się z innymi na jutubowym kanale Films&Stuff. Analizuje hity kinowe od podstaw, sprawdzając, co czyni je tak lubianymi.

BluShades

Na jutubowym kanale BluShadesa znaleźć można pełen przekrój internetu. Od dekonstrukcji memów, przez gore, po egzystencjalny koszmar i słodkie pieski. Każde z nich doczeka się solidnej analizy, od której niejeden widz może wpaść w prawdziwy rabbit hole. W dodatku fan polskiej Batushki.