Czarny Koń Animacji 2/3

konkursowy set animacji krótkometrażowej
70'
27.09 PT 17.00 Kino Światowid KUP BILET

Trigger warning! Utwór lub wydarzenie zawiera treści mogące powodować dyskomfort wśród niektórych osób.

Dusza na sprzedaż

ISR 2018 11’
REŻYSERIA: Anna Belenkiy. Shira Salimi, Romy Granot
SCENARIUSZ: Anna Belenkiy, Shira Salimi
PRODUKCJA: Shira Salimi
Yula dzieląca mieszkanie z obłąkaną i nadopiekuńczą matką decyduje się opuścić domostwo. Przez dziurę w ścianie salonu udaje się do świata, który z pozoru daje jej możliwość realizacji najskrytszych marzeń o życiu w dostatku. Czy jednak cena za ich realizację nie jest za wysoka?
Matylda Badera
Anna Belenkiy, Shira Salimi, Romy Granot
Absolwentki Sapir College School of Sound and Visual Arts, specjalizują się w animacji klasycznej oraz stop motion. Pracują wspólnie od 2017 roku.

Kłącze

BEL 2018 3’
REŻYSERIA: Santiago Pérez Rodríguez
SCENARIUSZ: Santiago Pérez Rodríguez
PRODUKCJA: Santiago Pérez Rodríguez
Elektryzująca historia psa i słupów energetycznych. Minimalistyczna forma dostrojona do częstotliwości, w której industrial miesza się z ciałem i łączy w jedność. Audiowizualne doświadczenie imitujące odczucia wsadzania widelca do kontaktu.
Patryk Sławicki
Santiago Perez Rodríguez
Zajmuje się animacją, street artem i ilustracjami. Studiuje w Belgii na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Gandawie.

Wypchany

FRA 2018 7’
REŻYSERIA: Élise Simoulin, Édouard Heutte, Clotilde Bonnotte, Anna Komaromi, Marisa Di Vora Peixoto, Helena Bastioni
SCENARIUSZ: Élise Simoulin
PRODUKCJA: Philippe Meis
Mały kotek mający problemy z panowaniem nad sobą. Wielki koci gniew. Żyrafa z czerwoną gitarą. Pouczająca przygoda w sympatycznym świecie. Taniec współczesny przy ognisku. I mimo że oprawa dziecięca, to przekaz uniwersalny.
Gaba Palicka
Élise Simoulin, Édouard Heutte, Clotilde Bonnotte, Anna Komaromi, Marisa Di Vora Peixoto, Helena Bastioni
Absolwenci Supinfocom Rubika School w Valenciennes we Francji. Efektem ich współpracy jest animacja krótkometrażowa „Stuffed”.

Podręcznik życia w społeczeństwie

دليل إستخدام القوالب البشرية
SAU 2018 3’
REŻYSERIA: Raghad Albarqi
SCENARIUSZ: Raghad Albarqi
PRODUKCJA: Raghad Albarqi
Elegancki krótki metraż przedstawiający normy zachowania w Arabii Saudyjskiej. Forma łączy oszczędną estetykę instrukcji oraz infografik z monochromatyczną gamą barw. Film inspiruje, by zastanowić się, jak wyglądałby taki podręcznik dla Polski.
Gaba Palicka
Raghad Albarqi
Niedawno ukończyła kierunek Visual & Digital na Uniwersytecie Effat; tworzy oryginalne dzieła mówiące o jej regionie i świecie.

Co jest za tymi drzwiami?

FRA/HUN 2019 6’
REŻYSERIA: Nathan Harbonn Viaud
SCENARIUSZ: Nathan Harbonn Viaud
PRODUKCJA: Nathan Harbonn Viaud
Małżeństwo żyje w dusznym mieszkaniu, pozbawionym drzwi i okien, a więc też szans oraz możliwości ucieczki. W końcu jednak odnajdują wyjście, którego nigdy nie mieli. Jak nowe możliwości wpłyną na dynamikę ich związku?
Jacek Wandzel
Nathan Harbonn Viaud
Francuski animator. W 2019 roku zakończył edukację na prestiżowej uczelni Gobelins. „Co jest za tymi drzwiami?” to jego autorski debiut.

Studium

ISR 2018 4’
REŻYSERIA: Aya Gannot
SCENARIUSZ: Aya Gannot
PRODUKCJA: Department of Screen Based Arts, Bezalel Academy of Arts & Design
Bohater rodem z opowiadań Franza Kafki rozmyśla o własnej egzystencji. Oszczędna estetyka oraz typograficzne wskazówki pozwalają nam zajrzeć w głąb jego myśli.
Magdalena Pasternak
Aya Gannot
Artystka japońsko-niemieckiego pochodzenia, związana z Akademią Sztuk Pięknych i Wzornictwa Besaleela. W animacji ceni eksperyment i mieszanie technik plastycznych.

Alef B'Tamuz

א' בתמוז
ISR 2018 6’
REŻYSERIA: Yael Reisfeld
SCENARIUSZ: Yael Reisfeld
PRODUKCJA: Department of Screen Based Arts, Bezalel Academy of Arts & Design
Trzech pielgrzymów wybiera się na stary żydowski cmentarz w Zefat. Jeszcze tego nie wiedzą, ale przeżyją najdziwniejszą noc swojego życia, opętani przez szesnastowieczne dusze. Czy ta przygoda może zakończyć się kacem?
Patrycja Lisnikowska
Yael Reisfeld
Absolwentka Wydziału Animacji Akademii Sztuk Pięknych i Wzornictwa Besaleela; pracuje jako animatorka i edytorka w Tel Awiwie.

Zamek

JPN 2019 5'
REŻYSERIA: Ryotaro Miyajima
SCENARIUSZ: Ryotaro Miyajima
PRODUKCJA: Sayaka Omodaka
Pędzlem malowana animacja w japońskiej stylistyce tradycyjnej kaligrafii. Mamy erę walczących prowincji, okres wojen domowych dziesiątkujących kraj, jednak nawet w tak dramatycznych czasach znajdzie się chwila na degustację herbaty z kotem przy boku.
Magdalena Pasternak
Ryotaro Miyajima
Urodzony w Tokio w 1989, ukończył szkołę filmową i jest animatorem. Tworzy analogowo przy pomocy pędzla i tuszu.

Poza granice

ISR 2018 8'
REŻYSERIA: Yogev Sason
SCENARIUSZ: Yogev Sason
PRODUKCJA: Roni Rainhartz
Gdzieś pomiędzy snem a jawą, chłopiec zmaga się z przeciwnościami losu. Jego obawy przyjmują formę wyimaginowanego, destrukcyjnego potwora, którego prawdziwy charakter dopiero przyjdzie mu poznać. Jedynie podróż w głąb samego siebie może dostarczyć odpowiedzi.
Patryk Sławicki
Yogev Sason
Ukończył Sapir College w Izraelu. Do stworzenia animacji „Poza granice” zainspirowały go jego własne doświadczenia z ADHD.

Dürrenwaid 8

DEU 2018 7’
REŻYSERIA: Ines ChristineGeißer, Kirsten Carina Geißer
SCENARIUSZ: Ines ChristineGeißer, Kirsten Carina Geißer
PRODUKCJA: kiin.animation
Dom nad strumieniem - widok znajomy, lecz dziki. Wspomnienia z przeszłości i zdarzenia z przyszłości, które jeszcze nie miały miejsca, wpływają na rzeczywistość. Wszystko lekko rozedrgane, napięte, pulsujące. Oczekiwanie zderza się z melancholią, trywialne z nieodkrytym.
Gaba Palicka
Ines Christine Geißer i Kirsten Carina Geißer są siostrami. Urodziły się i wychowały w Lesie Frankońskim. Pracują razem od 2009 roku.

Bies i kat

POL 2018 10’
REŻYSERIA: Weronika Szyma
SCENARIUSZ: Weronika Szyma
PRODUKCJA: Weronika Szyma
Kot z podejrzanym wyrazem mordki. Przyczajony jamnik. I nikt inny tego nie widzi. Przedstawiony w zabawnej, lekkiej formie obraz rzadko spotykanej fobii. Podczas oglądania wywołuje uśmiech na twarzy, a po seansie - skłania do refleksji nad własnymi lękami.
Gaba Palicka
Weronika Szyma
Studentka II roku animacji w PWSFTviT. Zafascynowana głównie animacją analogową i klasyczną. Zajmuje się również fotografią, ilustracją i muzyką.