Dyskusja o kulturalnej infomasie: spotkanie

rozmowa o stanie kultury (90')
MODERACJA:   Martyna Markowska, Adrian Chorębała GOŚCIE:   Anna Szrama, Piotr Zawojski
26.09 SB 17.30 facebook, youtube WSTĘP WOLNY

Lęk przed partycypacją w wydarzeniach, kreatywność zabijana nadmiarem, brak kompetencji pozwalających na selektywne podchodzenie do udostępnianych w sieci treści kultury. Podczas wydarzenia skonfrontujemy ze sobą perspektywy artysty, kuratora i odbiorcy, szukając odpowiedzi na pytanie o stan kultury w dobie pandemii.

W dyskusji wezmą udział:
→ Martyna Markowska (Katowice Miasto Ogrodów)
→ Adrian Chorębała (ASP Katowice)
→ Anna Szrama (Silesia Film)
→ Piotr Zawojski (UŚ)

Wydarzeniu towarzyszy seria esejów autorstwa: Piotr Zawojskiego oraz Mateusza Demskiego.

Martyna Markowska

Kieruje działem merytorycznym w instytucji Katowice Miasto Ogrodów. Doktorantka Uniwersytetu w Helsinkach, doświadczona w organizacji licznych wydarzeń kulturalnych, takich jak Rawa Blues, Tauron Nowa Muzyka, JazzArt, czy Ars Cameralis.

Adrian Chorębała

Kurator, manager i dziennikarz, który od zawsze swoją przyszłość wiązał z tworzeniem kultury. Jeden z ludzi, którym zawdzięczamy prężne życie kulturalne Katowic. Manager w Rondzie Sztuki, galerii prowadzonej przez katowickie ASP.

Anna Szrama

Zastępczyni dyrektora w Instytucji Filmowej Silesia Film. Koordynatorka pracy Filmoteki Śląskiej, jedna z członków komisji Śląskiego Funduszu Filmowego. Wykłada w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej.

Piotr Zawojski

Profesor nauk humanistycznych, pracuje w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykłada na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Intermediów. Autor ponad 300 publikacji naukowych, tekstów krytycznych, esejów i recenzji. Kieruje działem „Film i Media” w kwartalniku OPCJE.