Dyskusja o kulturalnej infomasie: spotkanie

rozmowa o stanie kultury (90')
MODERACJA:   Matylda Badera, Adrian Chorębała GOŚCIE:   Anna Szrama, Piotr Zawojski
26.09 SB 17.30 facebook, youtube WSTĘP WOLNY

Lęk przed partycypacją w wydarzeniach, kreatywność zabijana nadmiarem, brak kompetencji pozwalających na selektywne podchodzenie do udostępnianych w sieci treści kultury. Podczas wydarzenia skonfrontujemy ze sobą perspektywy artysty, kuratora i odbiorcy, szukając odpowiedzi na pytanie o stan kultury w dobie pandemii.

W dyskusji wezmą udział:
→ Matylda Badera (Katowice Miasto Ogrodów)
→ Adrian Chorębała (ASP Katowice)
→ Anna Szrama (Silesia Film)
→ Piotr Zawojski (UŚ)

Matylda Badera

Project Manager w studiu nagrań i produkcji muzycznej Azymut. Koordynatorka projektu „Spacją się skacze – inne spojrzenie na gry wideo”. Filmoznawczyni nie tylko z wykształcenia ale też pasji. Od lat związana z festiwalem Ars Independent.

Adrian Chorębała

Kurator, manager i dziennikarz, który od zawsze swoją przyszłość wiązał z tworzeniem kultury. Jeden z ludzi, którym zawdzięczamy prężne życie kulturalne Katowic. Manager w Rondzie Sztuki, galerii prowadzonej przez katowickie ASP.

Anna Szrama

Zastępczyni dyrektora w Instytucji Filmowej Silesia Film. Koordynatorka pracy Filmoteki Śląskiej, jedna z członków komisji Śląskiego Funduszu Filmowego. Wykłada w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej.

Piotr Zawojski

Profesor nauk humanistycznych, pracuje w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykłada na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Intermediów. Autor ponad 300 publikacji naukowych, tekstów krytycznych, esejów i recenzji. Kieruje działem „Film i Media” w kwartalniku OPCJE.