Stop!Motion!

set krótkometrażowych animacji stop motion
72' REŻYSERIA:   Simon Scheiber, Chel White, Carolina Markowicz, Liesbeth Eeckman, Marc Riba, Anna Solanas
26.09 ŚR 20.00 Katowice Miasto Ogrodów: sala 211 KUP BILET
27.09 CZ 14.30 Katowice Miasto Ogrodów: sala 211 KUP BILET

Coraz rzadziej spotykana w mainstreamie animacja poklatkowa dalej ma oddane grono zwolenników, zarówno wśród twórców, jak i publiczności. Niniejszy zestaw filmów prezentuje szeroki wachlarz możliwości oraz unikalny charakter dzisiejszego zastosowania tej techniki, szczególnie w odniesieniu do dorosłego widza. Bohaterowie seta stają w obliczu nieoczekiwanego i do tego samego pragniemy zaprosić naszą publiczność. Chcemy odkryć animację poklatkową na nowo.

Wieża Tatuapé Mahal

Edifício Tatuapé Mahal
BRA 2014 10'
REŻYSERIA: Carolina Markowicz, Fernanda Salloum
SCENARIUSZ: Carolina Markowicz
PRODUKCJA: Mariana Ricciardi, Julia Bogochvol, Fulano Filmes
Historia Javiera Juareza Garcii - figurki architektonicznej, która po przeżyciu osobistego dramatu postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie i wyruszyć w świat. Javierowi nie udaje się jednak odciąć od tego, co pozostawił za sobą w São Paulo.
Gaba Palicka

Canis

Canis
ESP 2013 17'
REŻYSERIA: Anna Solanas, Marc Riba
SCENARIUSZ: Marc Riba, Anna Solanas
PRODUKCJA: I+G Stop Motion
Canis to mroczna opowieść o chłopcu mieszkającym w domu na odludziu, muszącym zmierzyć się z rzeczywistością opanowaną przez zdziczałe psy. Niepokojący ton oraz atmosfera filmu przywodzą na myśl kino Davida Lyncha.
Gaba Palicka

Latarnia Morska

The Lighthouse
NLD/AUT 2015 11’
REŻYSERIA: Simon Scheiber
SCENARIUSZ: Simon Scheiber
PRODUKCJA: Trim Tab
Trywialne zdarzenie prowadzi latarnika do zaskakującego odkrycia, które przerywa rutynę jego codzienności i zmienia otaczającą go rzeczywistość. Ten czarno-biały film, stworzony na przestrzeni siedmiu lat, jest swoistą pochwałą kreatywności.
Gaba Palicka

Magda

USA 2004 6'
REŻYSERIA: Chel White
SCENARIUSZ: Joe Frank
PRODUKCJA: Chel White
Opowieść mężczyzny wspominającego miłość z czasów młodości, rozgrywająca się w świecie cyrku, neonów oraz drewnianych figurek. W przejmujący sposób ukazuje ona wartość autentycznego doznania, oraz destrukcyjny wpływ prób jego komercjalizacji.
Gaba Palicka

SOG

DEU 2017 10’
REŻYSERIA: Jonatan Schwenk
SCENARIUSZ: Jonatan Schwenk
PRODUKCJA: Jonatan Schwenk
Gdy po powodzi opada woda, na gałęziach drzew utykają ryby. Dźwięki, jakie wydają, z dnia na dzień stają się coraz bardziej uciążliwe dla okolicznych mieszkańców. Animacja łączy elementy stop motion z użyciem animacji komputerowej.
Gaba Palicka

Koci Instynkt

Kitten Instinct
BEL 2016 17'
REŻYSERIA: Liesbeth Eeckman
SCENARIUSZ: Joel Rabijns, Liesbeth Eeckman
PRODUKCJA: Liesbeth Eeckman
Sny o małym kotku zmieniają podejście do życia i otoczenia potężnego Tyranozaura Reksa - spekulatywne studium przypadku. Pełna humoru, bogata wizualnie animacja, świetnie łącząca techniki stop motion z odręcznym rysunkiem oraz elementami 3D.
Gaba Palicka

Brzemię

Min börda
SWE 2017 14’
REŻYSERIA: Niki Lindroth von Bahr
SCENARIUSZ: Niki Lindroth von Bahr
PRODUKCJA: Kalle Wettre, Malade AB
DŹWIĘK I MUZYKA: Hans Appelqvist
SŁOWA: Martin Luuk
Musical skupiający się na prekariuszach, zmagających się z rutyną miejsca pracy oraz dramatami egzystencjalnymi. Aktualna tematyka oraz mistrzowskie wykonanie sprawiają, że animacja ta oddziałuje na widza jeszcze długo po zakończeniu seansu.
Gaba Palicka