Wstępniak: 🔔


Tegoroczny konkurs filmowy to próba rozszyfrowania festiwalowego hasła „Unsubscribe” przez sześć osób. Szukanie filmu pod temat nie ułatwiło zadania programerom i programerkom przekopującym się przez najświeższe debiuty (i filmy drugie). Jednakże każde z nich wybranym przez siebie tytułem proponuje festiwalowej publiczności własną interpretację hasła.

Co zobaczymy na ekranie katowickiego kina Światowid w tym roku? „Pink Wall” Toma Cullena to film rozpracowujący relacje międzyludzkie i ich siłę względem próby czasu. „Cleo” Erika Schmitta to kolorowa, nostalgiczna opowieść, zgrabnie przeplatająca motywy animowane i iluzje optyczne. Zgoła odmienne „Serpentario” Carlosa Conceição zabierze nas do postapokaliptycznego świata afrykańskich pustyni. „Nóż + Serce” będzie drugim filmem goszczącego już swego czasu na Ars Independent Yanna Gonzaleza, który przeniesie widzów do undergroundowego Paryża końcówki neonowych lat 70. „Firecrackers” w reżyserii Jasmin Mozaffari zada pytanie, czy młodzieńcze marzenia są w stanie zwyciężyć z przytłaczająco ciężką rzeczywistością. I w końcu „Gniazdo kolibra” Kim Bo-ra to obraz zdobywający serca festiwalowej publiczności na całym świecie, śledzący losy poszukującej miłości 14-letniej Eunhee.

Widzkom i widzom pozostawiamy decyzję, która interpretacja będzie im najbliższa. W odpowiedzi na festiwalowe hasło, otworzymy też dyskusje po seansach konkursowych, zapraszając Was do dialogu.