Wstępniak: Bez kompleksów


Dobry teledysk jest frapujący, nieszablonowy, często nowatorski zarówno narracyjnie, jak i pod względem użytych środków czy techniki filmowej. To taki, który potrafi wciągnąć w autorski i osobliwy świat. Dobry teledysk jest odważny. Nie ma żadnych kompleksów wobec starszego pełnometrażowego brata spod znaku X muzy. Dobry wideoklip w pełni zasługuje na projekcję na dużym ekranie. Takich wideoklipów do konkursu ponownie wybraliśmy dla was trzydzieści!

A w tym roku w konkursie o tytuł CKW klęska urodzaju. Czeka na was teledyskowy erotyczny taniec ze sprzętami AGD (naprawdę!). Mamy historię o rodzinie ślimaczej i psiej Łajce 2.0. Wyselekcjonowaliśmy także eksperymenty formalne i wizualne majstersztyki. Nie zabraknie wątków społecznych, klipów z nutką LGBTQIA, czy po prostu śmiałych teledysków umykających łatwej klasyfikacji i zaszufladkowaniu. Z roku na rok w konkursie gości także coraz więcej doskonałych polskich teledysków. W tym roku mamy aż pięć rodzimych produkcji.

Jest mi niezmiernie miło, że z każdą kolejną edycją festiwalu przybywa widzów i entuzjastów konkursu CKW. Że jest was coraz więcej! Że nasze wyobrażenie dobrego i wartościowego teledysku zdobywa uznanie w Waszych oczach. Jeśli jednak wcześniej nie mieliście okazji uczestniczyć w pokazach konkursowych, zapraszamy do klubu CKW, gdzie czekają na was najlepsze teledyski bez żadnych kompleksów!