Cleo


DEU 2019 99' REŻYSERIA:   Erik Schmitt SCENARIUSZ:   Stefanie Ren, Erik Schmitt PRODUKCJA:   Urte Amelie Fink, Katja Lebedjewa
25.09 ŚR 21.00 Kino Światowid KUP BILET

Gdybyś mogła cofnąć czas, do jakiego momentu byś powróciła? Tytułowa Cleo popełniła w swoim życiu sporo błędów. Zawiodła rodzinę i przyjaciół. Nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, odkrywa mapę skarbów, która kieruje do magicznego zegara. Sprawdzając, jak głęboko sięga królicza nora, przenosi się w inny wymiar Berlina. Debiut Erika Schmitta to pokazanie stolicy Niemiec, jakiej nie znamy; surrealizm i nostalgiczne kino w jednym. Fani twórczości takich reżyserów jak Michel Gondry czy Jean-Pierre Jeunet będą zachwyceni, bowiem Schmitt wdraża niezliczone wizualne sztuczki, od animowanych sekwencji po iluzje optyczne, umiejętnie wykorzystując je, by wzmocnić fabułę. Te fantastyczne elementy zostały uzupełnione wspaniałymi zdjęciami Johannesa Louisa, który zmienia Berlin w miejsce pełne magii i możliwości. Wybierzecie się z nami w podróż?

Erik Schmitt

Niemiecki reżyser dotychczas znany jako twórca filmów krótkometrażowych, za które zdobył ponad 100 nagród i wyróżnień. „Cleo” to jego debiut fabularny.